sobota, 9 lutego 2013

Ssss... czyli Rok Węża

Zupełnym przypadkiem trafiłam dziś na wiadomość, że jutro rozpoczyna się chiński nowy rok. Zainspirowana znalezioną na tę okoliczność sentencją, zaczęłam grzebać w internecie w poszukiwaniu wiadomości do wpisu na bloga. Prawdę mówiąc, ten nowy rok ani mnie ziębi, ani grzeje (ani grzębi, ani zieje ;-), żadnych horoskopów ani przepowiedni nie biorę na poważnie. Ale co szkodzi zamieścić kilka słów i pobawić się przy okazji. Jeszcze dodam, że wąż to zdecydowanie nie jest moje ulubione zwierzątko ;-)

10 lutego 2013 roku rozpoczyna się Nowy Rok Chiński Gui Si - Rok Wodnego Węża.
Wąż jest przepełniony energią, namiętnością i radością życia (czyli wąż jest wesoły ;-) Jest też pewny siebie, kreatywny i twardo dąży do celu. Jego dominującym kolorem jest czerwony - kolor szczęścia, siły, powodzenia w życiu i błogosławieństwa dla domu.
Według horoskopów chińskich Wąż jest władany przez żywioł Ognia, dlatego dominacja żywiołu wodnego w 2013 roku może przynieść burzliwe zmiany i spięcia. Jeśli jednak zachowacie zimną krew i będziecie konsekwentnie realizować raz wyznaczony plan, uda się przezwyciężyć wszystkie przeciwności.

Ja jestem Koniem, wg kalendarza chińskiego, i Drzewem (dlaczego nic z tego nie rozumiem? ;-)Horoskop chiński na rok 2013 - kobieta Koń
Inteligencja - twój znak rozpoznawczy (no no ;-) pomoże ci w 2013 roku osiągnąć zawodowy sukces. Pomimo kryzysu na rynku pracy, będziesz potrafiła realnie spojrzeć na sytuację biznesową i wykorzystać w pełni swój talent do robienia interesów (ha ha ha, ja i interesy ;-) W swoich działaniach nie daj się jednak zniechęcić osobom postronnym (zwłaszcza uważaj na Szczura, Smoka i Węża - przyznać się, którzy to ;-) ale uparcie doprowadź sprawę do szczęśliwego finału.
Sprawy zawodowe tak bardzo cię pochłoną, że zaniedbasz rodzinę i najbliższych, dlatego zadbaj w tym roku przynajmniej o dwa długie wyjazdy z najbliższymi, które nie tylko pozwolą na nowo zbliżyć się do ukochanych osób, ale przywrócą twoją wewnętrzną równowagę. A właśnie na nią musisz szczególnie uważać, bo kobiety Konie bywają bardzo niestabilne (aha, czyli jestem niestabilna ;-)

Dla ciekawych: o chińskim nowym roku można poczytać tu


Tak mnie te horoskopy wkręciły, że jeszcze poczytałam, co 2013 rok przyniesie znakowi Raka.W 2013 roku musisz zacząć bardziej ufać ludziom. Ten rok powinien być dla ciebie rokiem akceptacji, także dla własnych słabości (jakich słabości!? ;-) To również rok poszukiwań nowych dróg rozwoju oraz rozwijania nowych talentów.
W 2013 roku będzie burzliwie pod względem uczuciowym (hmm ;-) Szykują się flirty i romanse (??? ;-) Czy będą niewinne? To zależy tylko od ciebie. W tym roku powiększy się także grono twoich serdecznych przyjaciół. Zjednujesz sobie ludzi i masz do tego prawdziwy dar, ale niestety w tym roku osoby, na których najbardziej ci zależy, nie ulegną twojemu urokowi (a to niewdzięcznicy! ;-) Pamiętaj, że natarczywością nic nie wskórasz, najważniejsza jest szczerość i naturalność (no masz! ;-)
Szykują się duże zmiany w życiu zawodowym osób spod znaku Raka. Musisz dołożyć wszelkich starań, by dostać awans, na którym tak bardzo ci zależy (no i tyle to warte ;-) Nie rób tego jednak za wszelką cenę i "po trupach", bo często całe zło, które czynimy, wraca do nas prędzej czy później i to z nawiązką (jakie zło, jakie zło? ;-)
Nie unikaj badań kontrolnych. Jeśli nie czujesz się dobrze, koniecznie odwiedź lekarza. To z pewnością nic poważnego (no to po co do lekarza? ;-), ale mimo wszystko powinnaś o siebie zadbać i wzbogacić dietę o witaminy (a nie o czekoladę? ;-) Pamiętaj, że stres, zwłaszcza długotrwały jest bardzo niekorzystny dla zdrowia (pamiętam ;-). Odpocznij i zrób sobie czasem wolne (bardzo chętnie ;-) Świat się nie zawali, a i tak wiadomo, że jesteś niezastąpiona (o to, to! To o mnie! ;-)
Rak jest obdarzony dużą wyobraźnią, dlatego sprawdza się zawodach wymagających kreatywności, takich jak malarz (jaki malarz? ;-), dekorator wnętrz, ale także specjalista ds. marketingu. Nieustannie marzy też o wielkich przygodach, dlatego odpowiedni jest dla Raka zawód związany z podróżami np. marynarz lub etnograf (marynarz mi się podoba ;-)


Cytat dla Raka na 2013:
Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat.
Kto kontynuuje naukę pozostaje młody.
Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym [Henry Ford]


Od jutra...

A tu jest link do strony z horoskopami wszelakimi: http://horoskop.wieszjak.pl/horoskop-chinski

18 komentarzy:

 1. Czyli rok wyzwań dla nas :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na marginesie to jestem rakiem- szczurem :-)

   Usuń
 2. No to już wszystko wiesz. Ale że ja, jako Smok, mam Ci coś tam utrudniać ? W życiu! W ogóle coś za dużo o tej pracy - całe życie tylko praca i praca... Pochłania tak dużo naszego czasu i energii...
  A przecież poza nią, są jeszcze inne rzeczy warte uwagi.:-))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, Smoku :-) Praca to margines, a my cieszymy się życiem bez pracy, ale za to z pasją :-)

   Usuń
 3. Skąd masz ten horoskop? Chcę też poczytać;)
  I ja jestem Smokiem ale nie zamierzam w niczym Ci bruździć, zdobywaj sobie te szczyty i rób co chcesz. Czekolada jest bardzo zdrowa i już;) No to co, że na coś tam szkodzi, ale ile dobrych rzeczy zawiera, ho, ho, ho! Samopoczucie poprawia i rozwesela;)))
  Pa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodałam we wpisie link do strony z tymi horoskopami, które tu zamieściłam.

   Widzę, że mnóstwo Smoków tu zagląda (co najmniej dwa ;-)

   Usuń
  2. Czasem się mówi, że dwoje ludzi to już tłum ;)
   Pa:)

   Usuń
  3. Podoba mi się, że my dwie, to "mnóstwo".....

   Usuń
  4. Dwie sympatyczne Smoczyce :-)))

   Usuń
 4. Mnie obawiać się nie musisz, sprawdziłem, jestem kogucik, w dodatku metalowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja Smok, Ślubny - Smok, ziejemy parami : )))) I wszystkiego najlepszego z okazji Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O rany, jak fajnie! Ile mam znajomych miłych Smoków :-)))

   I wzajemnie!

   Usuń
 6. A ja jestem Koń, więc możemy sobie śmiało przybić kopytko ;-)))
  Może dlatego rola konia w karecie Kopciuszka (dla jasności - przedstawienie w Podstawówce) tak dobrze mi poszła!
  No i mam ostatnio napęd na "czerwony" - teraz wiem, skąd :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, to super, Koniku! Przybijmy kopytko :-)

   Usuń
 7. Zostałem królikiem - kolor zielony - kapusta - "Odkładają grosz do grosza i intuicyjnie, który interes najlepiej się opłaci. Mają dobrą rękę do handlu i bankowych operacji, a skromny styl życia zjednuje im wielu przyjaciół." Takie horoskopy to z kapelusza są wyjęte. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że nie tylko takie ;-)

   Usuń