sobota, 14 lutego 2015

Kolczaste widoczki

Przyznaję, natchnął mnie Leśny swoim wpisem o cudownej przemianie gładkiego drutu w kolczasty. Muszę się tylko symetrii wystrzegać ;-)

W końcu pojawiło się zapowiadane słońce i ruszyliśmy na wycieczkę tam i z powrotem. Mglistym celem było Górowo Iławeckie, nie pytajcie, dlaczego, bo nie wiem. Za Dobrym Miastem skręciliśmy w las, bo przecież głupio jechać główną drogą. I trafił się bonus w postaci oszronionego zakątka...

31 komentarzy:

 1. Świetne światło padające zza drzew, fantastyczne kadry upolowałaś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie dziś były sprzyjające warunki - pogoda nareszcie dopisała! :-)

   Usuń
 2. Pięknie wyglądają oszronione drzewa, rośliny ... ja bardzo lubię takie widoczki. Niestety w tym roku właściwie nie widziałam jeszcze tego. Piękne zdjęcia. Światło między drzewami super. A białe kolce rewelacyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trafiło mi się, jak ślepej kurze ;-) W nocy była mgła, potem lekki przymrozek i w niektórych miejscach powstała piękna szadź.

   Usuń
 3. No rzeczywiście miałaś dużo szczęścia. Ja w tym roku szrony chyba nie widziałam. U nas od rana drugi dzień kobaltowe, bezchmurne niebo.
  Nie wiem gdzie to iławickie, ale Iławę znam od kilkudziesięciu lat. To nasze zaprzyjaźnione jezioro, ale w sezonie żeglownym. Mój mąż jest tam co najmniej raz w roku.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Górowo Iławeckie znajduje się na północ od Olsztyna, w powiecie Bartoszyckim. Też się zastanawiałam, co ma z Iławą wspólnego.
   Tu cytat z Wikipedii: "Początkowo miasto nazywano Landsberg (w wolnym tłumaczeniu "ziemska góra"). Leżało ono w niewielkiej odległości od stolicy powiatu, Preußisch Eylau (Iławka Pruska, obecnie Bagrationowsk w Rosji). Po przyłączeniu miasta do Polski w 1945 r., zapadła decyzja o nadaniu mu nowej, polskiej nazwy. Komisja nazewnicza, nawiązując do znaczenia nazwy niemieckiej, utworzyła formę Górowo i dołożyła przymiotnik iławecki od historycznej stolicy powiatu."

   Usuń
  2. ...spojrzałam i uznałam, że muszę to napisać - powinno być "powiat bartoszycki" z małej litery! :-)

   Usuń
 4. Kadry jak z bajki! Sztuką jest coś takiego dostrzec i odpowiednio sfotografować! Dla mnie mistrzostwo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Cieszę się, że się spodobało :-)

   Usuń
 5. a do tego Górowa dotarliście?
  Byłam tam ze dwa razy i powiadam: to miasteczko ma potencjał by stać się warmińskim odpowiednikiem Kazimierza Dolnego. Tylko trzeba by je odnowić i rozreklamować. Piękne jest i pięknie położone

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotarliśmy. Pewnie zrobię wpis. Miasteczko rzeczywiście pięknie położone, choć, niestety, widocznie cierpi na brak pieniędzy...

   Usuń
 6. Jak to dobrze czasem zjechać na ... boczną drogę. Szrony były i u mnie ale po 10.00 to już trzeba było ich w cieniu szukać. Wszystkie foty piękne, ale 7 cudna. Takie wewnętrzne, tajemne leśne światło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dlatego najczęściej poruszamy się bocznymi drogami. Te szrony też były w cieniu i znikały, gdy słońce je dosięgło.
   Ja, właśnie w poszukiwaniu tego leśnego światła weszłam w las :-)

   Usuń
 7. Ależ tam pięknie, dobrze, że trafiłaś w takie miejsce, bo dzięki temu mamy piękne zdjęcia :) Szczególnie pierwsze jest bajkowe po prostu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zauważyłam ten czarowny obrazek, to było: stop, stop i nie mogłam się nasycić :-)

   Usuń
 8. Przepiękna wyprawa! zdjęcie g10-2 to po prostu cudo! Tak, to był świetny dzień. Szczególnie nisko się kłąniam za wskazanie inspiracji - me serce rośnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytanie Pańskiego bloga, Panie Krzysiu Leśny, jest dla mnie wielką przyjemnością - fabuła, język, odniesienia i cytaty, kolekcja nowych słówek (patrz: cypidrylek). Zawsze zazdrościłam ludziom, którzy potrafią swą opowieść ubrać w słowa :-)
   A wracając do słonecznego, rześkiego dnia - tak, był pozytywnie energetyzujący.

   Usuń
  2. zatem w wyrazie szacunku i podziękowania, zgodnie japońską tradycją, kłaniam się jeszcze niżej :)

   Usuń
 9. Piękne ujęcia :-) lubię te z promieniami słońca, Tobie zawsze świetnie się udają zrobić :-)

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Ale wiesz, ile mam nieudanych zdjęć! W rzeczywistości - piękne promienie, na fotografii też jakoś marnie potrafią wyglądać ;-)

   Usuń
 10. Piękny dzień, piękne miejsca, piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ależ piękne te zdjęcia....

  OdpowiedzUsuń
 12. Zagapiłam się ostatnio i wiele ciekawych rzeczy przegapiłam. Ten post, na przykład.
  Widoki bajeczne. Zapominam jak jest tam pięknie zimą.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, tyle mamy wszyscy na głowie, że trudno ogarniać :-)

   Też pozdrawiam :-)

   Usuń