wtorek, 9 czerwca 2015

Uczta

Byłam wczoraj na wernisażu wystawy mojego ulubionego artysty, Rafała Olbińskiego. Uwielbiam jego twórczość, fascynuje mnie jego wyobraźnia. Bezpośrednie spotkanie z tak wybitnym i znanym malarzem, a przy tym bardzo sympatycznym człowiekiem, jest dla mnie wielkim pozytywnym przeżyciem i zapamiętam je na długo. Poprzednio spotkałam się z artystą w 2000 roku na wystawie w BWA. Mam z tego spotkania pamiątkę – reprodukcję plakatu z autografem autora.
Wczoraj zdobyłam dwa kolejne autografy, w książkach z ilustracjami Rafała Olbińskiego. Ale najważniejsze dla mnie jest pozwolenie uzyskane od Artysty, gdy spytałam go, czy mogę jego prace wykorzystać do mojej fotograficznej zabawy. Obejrzał kilka zdjęć na wyświetlaczu aparatu, powiedział, że mu się bardzo podobają (hura, hura!) i dodał, że mogę je wykorzystywać bez ograniczeń. Czyż może być coś fajniejszego? :-)))
Dla tych, którzy mniej znają twórczość Rafała Olbińskiego mam linki do stron: Ten Dreams Fine Art Galleries, Patinae i wywiad.


Źródło: BWA Olsztyn


Wernisaż został zapoczątkowany muzyką


Jakże bliskie jest mi to zdanie, wypowiedziane przez Artystę:

Dla mnie jedną z największych przyjemności w życiu jest,
kiedy dowiaduję się czegoś, czego nie wiedziałem wczoraj.
To przyjemność niemalże fizyczna.
Potrzeba wiedzy, miłości i empatia czynią nas ludźmi.
Rafał Olbiński20 komentarzy:

 1. Wiesz Ewa ja myślę, że niedługo Ciebie będzie ktoś pytał czy może użyć Twoich prac.
  Są dobre. Piekielnie dobre! I to wcale nie lizusowstwo

  OdpowiedzUsuń
 2. Pani Ewo, znam twórczość Olbińskiego, jest rzeczywiście świetny, ale Pani zdjęcia są przyprawą tej wystawy! I to wcale nie lizusowstwo, że zacytuję oddolnie Komentatorkę górną czyli naddolną, czy jakkolwiek, byle było wiadomo o co chodzi, klarownie, przejrzyście i bez metafor ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co za uczta, ojejku, zazdroszczę. Znam twórczość artysty, bo przecież CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM:) Z okładek podręczników też znam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to było smakowite popołudnie! Mnóstwo pozytywnych wrażeń :-)

   Usuń
 4. Jestem pod wrażeniem....:-) ))))

  OdpowiedzUsuń
 5. A nie mówiłam, że robi Pani obrazy a nie zdjęcia. Przepięknie, gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! To jest dla mnie największy komplement :-)

   Usuń
 6. Prace artysty są ciekawe, a i Twoje zdjęcia są wspaniałe. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No i pozostało mi tylko potwierdzić to co napisali poprzednicy , zdjęcia rewelacja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Znowu coś przegapiłem! I weź tu jedź na wakacje. Bardzo lubię Olbińskiego. Jego prace poznałem już dosyć dawno temu i na dodatek przez pomyłkę. Byłem przekonany, że to, co oglądam, to Margritte, którego uwielbiam, a okazało się, że to nasz :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście, można się pomylić. Choć Olbiński chyba jest bardziej kolorowy. Mnie fascynuje jego wyobraźnia. Ja, inżynier, patrzę na świat okiem konkretów i podziwiam tych, którzy mają umysł niczym nieograniczony :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo piekne zdjecia, mam tez plakat pana O. z autografem i dlatego chcialam zapytac gdzie mozna kupic ten nowy plakat z informacja o spotkaniu. Przesylam pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie wiem, gdzie można kupić plakat...

   Usuń