sobota, 22 września 2012

Idzie jesień

Dziś o godzinie 16:49 Słonce przetnie równik niebieski, przechodząc z półkuli północnej na południową. Znajdzie się tym samym w punkcie Wagi, czyli punkcie równonocy jesiennej, rozpoczynając astronomiczną jesień. Potrwa ona do momentu zimowego przesilenia, co w przybliżeniu oznacza na naszej północnej półkuli okres między 23 września a 22 grudnia. Podczas jesieni dzienna pora dnia jest krótsza od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa.

Dziś czuć już jesień w powietrzu, ochłodziło się, a Słońce schowało się za chmury. Pewnie mu trochę wstyd, że nam wycina taki numer. Latem się zbytnio nie popisało w tym roku. Podobno już po weekendzie się ociepli, a początek października także zapowiada się ładny. Jesień ma być słoneczna i sucha. Zobaczymy...

*  *  *
Siedzę przy komputerze, a za plecami brzęczy telewizor, sama nie wiem, po co? Może dlatego, że nie chce mi się wstać, żeby go wyłączyć. Słucham jednym uchem i usłyszałam... Perfekcyjna pani domu zaleca gospodyni domowej posiadanie (uwaga!) "perfekcyjnej skrzyneczki" z jakimiś gadżetami do napraw domowych! Najwyższa pora jednak wstać i wyłączyć ten telewizor ;-)

Co robić? Nie mam perfekcyjnej skrzyneczki...
14 komentarzy:

 1. Wszystkiego najmilszego Ewo w Dzień Spadającego Liścia... też nie mam takiej skrzyneczki choć radzę sobie z naprawami domowymi i raczej rzadko włączam "gadającą skrzynię"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za życzenia z jakże miłej okazji :-)))

   Ja też rzadko oglądam telewizję, a dziś się tylko utwierdziłam, że zdecydowanie niewiele mnie w niej interesuje. No, chyba że gra Barcelona, albo jedzie Fabian Cancellara czy Alberto Contador :-)

   Usuń
 2. piękne zdjęcia (wzdech, bo ja nie potrafię robić zdjęć bez słońca, a ono chyba ma urlop )
  No i ta perfekcyjna pani...na ustach wszystkich. Ludzie się śmieją, nabijają, krytykują, czyli jest o niej tak głośno, że mam ogromną chęć obejrzeć, ale nie mam jak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu, ja też nie potrafię fotografować bez słońca, więc powyciągałam zdjęcia z czasów, gdy jesień była łaskawsza.

   Co do Perfekcyjnej Pani, to nie masz czego żałować. Ta pani jest żenująca w swym przeświadczeniu, że sprzątanie uszczęśliwi kobietę. Ona jest jedynie wyjątkiem potwierdzającym, że to jednak tak nie działa. Niech sobie sprząta beze mnie ;-)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jak ładna, to ja też ;-)

   Usuń
  2. Dla mnie wszystkie są ładne - nawet jak leje i mam buty przemoczone (za mam zawsze)

   Usuń
  3. O, nie nie! Są jakieś granice ;-)

   Usuń
 4. Przyznaję się do posiadania skrzyneczki. W dodatku nikt mnie telewizyjnie nie zachęcał. Nie jest to co prawda dokładnie skrzyneczka, ale szuflada i nie wiem, czy jest perfekcyjna, ale z pewnością zaspokaja moje potrzeby w zakresie napraw domowych. Choć według ocen osób postronnych jej zawartość bardziej odpowiednia byłaby dla perfekcyjnego pana domu. Ale takich, wiadomo, nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój pan domu posiada nieperfekcyjną piwnicę, gdzie znajdują się podobno wszystkie niezbędne narzędzia domowe. Ale, jak słusznie zauważyłaś, Pan nie jest perfekcyjny, więc nie zawsze znajduje ;-)

   Obawiam się, że Twoja szuflada mogłaby nie przejść sprawdzianu PPD ;-(

   Usuń
 5. Twoja jesień jest taka ładna, że może sobie przychodzić. Szkoda, że ta realna bywa bardziej chimeryczna.

  OdpowiedzUsuń