piątek, 7 września 2012

Ryby i kasa

Jeszcze raz wróćmy do Kowna, żeby obejrzeć ciekawostki, które można tam spotkać.

Pierwsza, to ogromne akwarium w centrum handlowym "Mega". Zbiornik ma 10 metrów wysokości, 4 m szerokości i 11 m długości,. Jest to największe akwarium w krajach nadbałtyckich, jedno z większych na świecie. Jego budowa zajęła specjalistom m.in. z USA i Australii trzy miesiące. Wykonano je z 90 ton akrylu i 20 ton stali. Grubość ścianek wynosi 30 cm. W zbiorniku pływa ponad 30 gatunków ryb z różnych oceanów, w sumie ponad 800, i 6 rekinów. Korale przywieziono z RPA.
Akwarium jest piękne, można długo stać i gapić się na kolorowe ryby. Jak ktoś ma więcej szczęścia, to trafi też na porę karmienia ryb (dwa razy w ciągu dnia), a czasem nawet można zobaczyć nurków za szkłem :-)

Centrum handlowe Mega, niedaleko obwodnicy


Akwarium robi wrażenie, naprawdę!


Trzeba zadzierać wysoko głowę


Ryby można oglądać z parteru, albo z piętra


Rekiny za szybko śmigały


Można poczytać o akwarium

Kolejna ciekawostka w Kownie, to zwitek banknotów leżący na ulicy ;-)
A poważnie mówiąc, to budynek banku, ciekawie zaprojektowany i wzbudzający zainteresowanie przechodniów. Usytuowany w pobliżu wielkiego centrum handlowego, które mieści się na terenie starych magazynów. Zajrzeliśmy nawet do wnętrza banku, obejrzeliśmy się w lustrzanym suficie, obeszliśmy też budynek dookoła.

Zwitek litów ;-)


A w okienku bankowym jakiś stwór ;-)5 komentarzy:

 1. Cześć!
  Głupimi komentarzami się nie przejmuj. W wakacje uaktywnia się rzesza głupków z wolnym czasem i łażą po blogach wpisując co im ślina (bo nie szare komórki) na jęzor przyniesie.
  Litwa ma sporo do pokazania. Nowoczesność jest ich, przeszłość trochę nasza. Pomysłów mają dużo , aż miło popatrzeć. Jeśli postawisz mi zbyt wiele zapór, to ..... nie wiem co będzie. Sokolego wzroku nie mam;)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze dodam, praktyczne to będzie. Rób sobie kopie umieszczanych zdjęć i je zmniejszaj przed umieszczeniem na blogu, bo miejsce(pojemność) jest ograniczone;)
  Pa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam!
   Głupimi komentarzami za bardzo się nie przejmuję, bo rozsądni czytacze wiedzą, skąd się to bierze. Zapór nie stawiam, bo sama wiem, jakie są wkurzające te literki i obrazki do rozszyfrowywania ;-)
   Kopie zapasowe mam na wszelki wypadek zawsze...

   Usuń
  2. Nie, nie to miałam na myśli. Jak widziałaś umieszczam dużo zdjęć w swoich postach i kiedyś wyświetlił mi się napis, że za chwilę zabraknie mi miejsca na następne zdjęcia. Robię kopię, zmniejszam ją i dopiero umieszczam na blogu. Oryginał zawsze sobie zostawiam ;)
   Pozdrawiam:)

   Usuń
  3. Nie będę pisać, że mi się nie wyświetlił napis o braku miejsca, żeby nie wywołać wilka z lasu ;-)))

   Usuń