środa, 25 lipca 2012

Pies na niebie, czyli sundog

Spotkaliśmy takiego osobnika wczoraj pod wieczór.
Wybraliśmy się na lotnisko na "Zlot staruchów" czyli starych szybowców. Szybowce, niestety, w większości niedawno przybyły, przeważnie drogą lądową, wobec tego stały zapakowane i niewiele dało się zobaczyć. Tylko chmury na niebie dawały kolejny niesamowity spektakl.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w ML'Club nad jeziorem Krzywym, posiedzieliśmy przy kawie nad samą wodą, pogapiliśmy się na rodzinkę łabędzi, która podpłynęła na kolację do restauracji ;-)
A potem zobaczyłam Słońce poboczne! Coś pięknego, jakby fragmencik tęczy wyglądający zza chmur, świecący klejnocik na firmamencie. Najchętniej każdemu napotkanemu człowiekowi pokazywałabym to piękne ulotne zjawisko, ale zdołałam się powstrzymać przed zaczepianiem przechodniów. Jedynie Janusz, co chwilę musiał potwierdzać moje zachwyty nad cudami, które działy się na niebie ;-)))


Ten szybowiec jest z 1944 roku!


Jak na śniegu


Wiaterek


Między ziemią a niebem...


Jezioro Krzywe


Po prawej parhelion12 komentarzy:

 1. Piękny "poboczniak":-) Nie pamiętam kiedy ostatnio go widziałem, ale na pewno przed lipcem ubiegłego roku. Gratuluję czujności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już mój drugi! Ciekawa jestem, czy miał symetrycznego kolegę, ale las mi przesłaniał widok. Niebo było wyjątkowo piękne już od popołudnia i trudno było się nie gapić :-)

   Usuń
 2. A zastanawiałam się czy ktoś w Olsztynie patrzy w niebo tak jak ja obserwując "małą tęczę" :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też byłam ciekawa, czy ktoś widzi i się cieszy. Miło zatem to potwierdzić :-)

   Usuń
 3. Farciara - ale to nagroda za zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jednak warto patrzeć w górę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Ewo zdjęcia jak zwykle świetne. "Między niebem a ziemią" jest genialne. Lecący pan też robi wrażenie. Serdecznie pozdrawiam :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne widoki! "Tęcza" niesamowicie wygląda odbita w wodzie ;D.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam i dziękuję za miłe słowa!

   Usuń